Nemsokára birtokba vehetjük megyénk legújabb kilátóját

Megosztás

A kedvezőtlenebb időjárás ellenére is kiválóan haladnak a munkálatok Sajóbábony határában, és remélhetőleg nemsokára birtokba is lesz vehető a kilátó – számolt be közösségi oldalán a fejleményekről dr. Szilva István polgármester.

Habár tavaly arról kapott tájékoztatást a sajtó, hogy 2025 első negyedévében már szeretnék átadni a nagyközönségnek a kilátót, elképzelhető, hogy egy minimális csúszás lesz, legalábbis a fotók alapján erre lehet következtetni. A több mint 60 millió forintos beruházás azonban már a célegyenesbe ért, és a kilátó úgy tűnik, szerkezetkész, és a közvetlen környezetének kialakítása van még hátra.

Megyénk legújabb kilátójához majd egy tanösvény is vezetni fog, megállítótáblákkal ellátva, és ha tiszta lesz a levegő, megcsodálhatjuk majd a környék településein kívül a Magas-Tátrát is a kilátópontról. Az építmény egyébként jól látható a 26-os főútról is, így minden bizonnyal sokan megállnak majd, hogy szétnézzenek róla.

“A helyszín kiválasztása során és az építmény tervezésekor is gondoltunk az ilyen esetekre” – árulta el Szilva István a közösségi oldalán. “Ahogy a képeken is látszik, a kilátó körül kiépítésre kerül egy zúzalékos rész, és maga az építmény is másfél méter magas betonalapra épült. Ezenkívül a kilátó körül lesz egy gondozott zöldterületi rész, ami most az építési területnek felel meg.”

Dr. Szilva István

🗼Célegyenesben a kilátó építése ❗️ 🌧️ Bár az esős időjárás megnehezíti a kivitelezők dolgát, mégis kiváló ütemben haladnak a munkálatok. 🔥A múlt heti tarlótűz miatt sokan érdeklődtek lett e…

(kiemelt kép: dr. Szilva István, Facebook)

Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!

Kapcsolódó cikkek